Beharangozó

A sokatmegélt öltöző

a 2009-2010-es serdülő csapat

Pont ott ahol abbahagyták...

Folytatja remek sorozatát a serdülő csapat hiszen miután első helyen végeztek az ősszel , a tavaszi nyitófordulóban is nyerni tudtak Vámospércs ellen .Nyugodtan nevezthetjük a találkozót a pontrugások meccsének, hiszen mind az öt gól rögzített szituáció után keletkezett.A hazaiakat Kapusi János révén már az 5. percben vezetést szereztek egy szöglet után.Az első félidő többi részét gyenge "mezőnyfoci" jellemzte ami talán a rossz időnak és talajnak volt köszönhető.Aztán a félidő végén a vendégek a semmiől egyenlíteni tudtak egy megpattanó szabadrúgásbíól.A pihenő után a bíró befújt egy tizenegyest a hazaiak javára amit értékesíteni is tudtak így véve át a vezetést.Ezt követően a Téglásiak nagyobb fokozatra váltottak, és egy büntető és szabadrúgás értékesítése után beállították a 3-2-es végeredményt.

Téglás:Deák(Veres)-Aradi,Móré,Csapó,Pór-Hadházi,Horvárh A.,Horváth P.,Budai-Kapusi,Kiss(Koncz)

Gólszerzők:Kapusi,Budai(11-es ből)Pór

A honlap a meccs legjobbjáva az első gól szerzőjét Kapusi Jánost választották.Gratulálunk.
Szerk.:Dzsuva

Kezdetét veszi a tavaszi forduló az U-13 és U-16os korosztályban is.A második forulóban(az elsőbenszabadnapos volt a Téglás VSE) a Vámospércs látogat Téglásra.Fábián István bizakodhatva várhatja a találkozót hiszen a serdülő keret télen tovább erősödött (Budai G.,Kiss G., Aradi L.,) és a rutinos "rókák" többek között:Kapusi J.,Poór S.,Csapó A.,Móré B., is ott lesznek a nyitófordulóban.Az őszi találkozó 3-1 es Téglás győzelemmel ért véget most reméljük javítanak a helyzetkihasználásukon és újra begyűjtik a három pont!

Téglás VSE-Vámospércs Bocskai SE gyerek
09:00

Téglás VSE-Vámospércs Bocskai SE serdülő
11:00
--------------------------------------------------
BAJNOKCSAPAT CSUPA NAGYBETŰVEL!!!!
Az őszi szezon utolsó meccs előtt még nem lehetett tudni hogy ki lesz az ősz királya.Erre a válaszra az első fordulóban elmaradt Vámospércs -Téglás mérkőzés adott válasz.Nem az év legjobb meccse volt de az egyik leg nedvesebb a szakadó eső miatt.Az első 15-20 perc kapuralövés nélkül telt nagyrészt a középpályán volt a labda.Aztán egy szabadrúgással Deák Dávid megtörte ajeget 1-0 és egy lépéssel közelebb kerültünk az őszi bajnoki címhez.Az első félidőben más több nem is történt.Következhetett a második félidő:itt egy 10 perc után egy jobb oldali beadásra Hadházi Dávid becsúszva érkezett 2-0 ezzel.A téglásiak kezdtek az ellenfél fölé nőni de egy szögletből leppattanó labdával szépítettek a hazaiak 2-1.Viszont nem sokáig örülhettek a hazaiak drukkerei mert szintén egy szögletből Horváth Péter megcsúsztatta a labdát és ismét Deák Dávid közelről bekotorta a kapuba.Az erdmény nem változott de rossz hír a számunkra hogy több sérülés is történt többek között Tóth Roland és Horváth Péternek is el kellett hagynia a pályát.A találkozó hajrájában még egy büntetőt is kihagytunk de ez már csak részlet kérdeése.A kicsik 4-4 es izgalmas mérkőzést játszottak.Mostantól kijelenthető hogy az ősz bajnoka a TÉGLÁS és a tavaszi szezont 2 pont előnnyel várják Tiszacsegével szemben!SZÉP VOLT FIÚK!SZÉP VOLT TÉGLÁS!
Szerk.Lecsó

__________________________________________________
Jó játék a rangadón!
Könnyed 4-0ás sikert könyvelhetett el a téglási U-16os csapat Nyíradony ellen!A meccs első fél órája nagyrészt a mezőnyben zajlott igaz Téglási irányítással.Az első félidő végén viszont megtört a jég és Tahóczki Sándor előbb a kapufát találta el de az onnan kipattanó labdát a hálóba juttatta 1-0.A második félidő első húsz percében két újjabb gólt jegyzhetett a Téglás, Kapusi János egy szélről beadott labdát lőtt a kapuba míg Deák Dávid szabadrúgásból volt eredményes.A hajrában ismét Tahóczki Sándor volt eredményes egy kontratámadás után, így alakult ki a 4-0ás végeredmény.Lehetett volna nagyobb is a különbség hiszen két büntetőt is kihagytak a srácok de ez nem veszélyeztette a 3 pont sorsát.A félidő 2.részében több cserejátékos kapott lehetőséget akik jól fel tudták venni a találkozó iramát. Végre volt egy olyan meccs ahol jó játékot produkált a csapat a meccs kezdetétől a végéig.Sajnos kevés néző volt kíváncsi az összecsapásra de a leghűségesebb Ultrák kint voltak és buzdították a csapatot. Ezzel a győzelmével a Téglási csapat életben tertotta az őszi bajnoki reményeit.A következő héten az elmaradt Vámospércs elleni mérkőzést pótolják be fiúk reményeink szerint a meccs után ünnepelhet FábiánIstvánlegyénysége.szerk.:Lecsó
Ilyen nincs.De mégis van!!!
Az U-16-os cspat Tiszacsegére látogatott hogy életben tartsa bajnok esélyeit.A több mint egyórás út Dancsi Józsi és Pocok hülyéskedésével hamar eltel.Megérkezésünk után az U-13-ok rögtön léptek pályára de mint kiderült nem sok sikerrel 5-0-ra kaptak ki.A kicsik mérkőzése közben egy furcsa baleset érte a csapat bal szélső játékosát Hadházi Dávidot mert hogy a pálya mellett lévő magaslesről leesett,szerencsére pár horzsolással megúszta.Következett a serdülő meccs.Mint oly sokszor ebben a szezonban most is elaludtunk és az első 10-20 percben három gólt lőttek nekünk.Ekkor jött a talpraállás és Deák Dávid két pompás szabadrúgással újra visszahozta a Téglást a meccsbe. A félidőre 3-2es Tiszacsegei vezetéssel vonultak be a csapatok.Jöhetett a második félidő is itt is egy nagy védelmi hibának köszönhetően újra két gólra nőtt a különbség.Ami innen történt az már maga volt a csoda.Kapusi János előbb szépített 4-3 majd öt percre rá Deeák Dávid szabadrúgását Horváth Péter fejelte a kapuba 4-4 és ekkor jött amire senki se számított 15percel a vége előtt Móré Bendegúz 25 méterről megeresztett lövése kaput talált 4-5 és így mint kiderült ő lőtte a Téglás győztes gólját.Az utolsó percekben még lőhettünk volna gólokat az egyre idegesebb vendéglátóink ellen de a mérkőzés állása nem változott így nyert Téglás 5-4re.Egy fantasztikus meccsen bebizonyította a Téglási serdülőcsapat hogy van lelki tartása és nem adják fel soha.Így a hétközi botlást kijavították és ha minden rendben megy az őszi bajnokot Tégláson kell keresni!!HAJRÁ TÉGLÁS
szerk.:Lecsó

U-13 Edző:Gonda Nagy Tamás

Előző meccs:Tiszacsegei VSE U-13 -Téglás VSE U-13
4-0

Téglás U-13 -Balmazújváros U-13

-Fordulatos izgalmas meccset produkált a két kiscsapat de a meccs hajrát jobban bíró Újvárosiak szerezték meg a 3pontot

U-16 Edző:Fábián Nagy István

Téglás U-16 -Balmazújváros U-16   1-7

-A mérkőzést elég álmosan kezdő hazai csapat elég nagy zakóba szaladt bele hazai környezetben.Az eddig veretlen Téglásiak lelketlen játékot produkálva 7 gólt kapva szomorította a közönséget.A második félidő közepén egy szabadrúgásvariációból Tahóczki Sándor tudott szépíteni de ez se bizonyult elégnek a harcosabb Úívárosiak ellen.A következő fordulóban Tiszacsegére utazik a csapat hogy ott próbálja helyretenni a becsületét. szerk.:Lecsó

BENNÜK MÉG BÍZHATUNK.... A téglási foci kapcsán mindenkinek a felnőtt csapat gynge szerelése és az a bizonyos kérdés: Mi lesz ha kiesik a nagy csapat?-vetődik fel.Ám kevesen tudják hogy az alsóbb korosztályok(azon belül is a serdülő csapat) kiválóan teljesít.Tavaly megnyerték csoportjukat és a rájátszásban megszeerzték a 3.pozíciót. Fábián István legényei ebben az évben is jól muzsikálnak hisz ott vannak a bajnokságuk élmezőnyében , s hétvégén egy vérbeli rangadót fognak vívni az első helyezett Tiszacsege otthonában. A téglási fiatalok esélyesek mind a meccs mind a bajnokság megnyerésére is ,és azért megnyugtató hogy a téglási focinak ha más nem is de jövője úgy tűnik lesz. szerk :Dzsuva